2008-2009 MasterMinds All-stars
Click here for past seasons
Katie Buettner, Northstar Adele Ciccaglione, East Joe Kain, Bishop Kearney Jon Schor, Brighton Tom Street, Northstar |
Jay Amin, Rush-Henrietta Cristina Dinella, Spencerport Alex Frank, Greece Olympia Zoë Johnson, School of the Arts Jeffrey VanKerkhove, Eastridge |
Rochester League 3 MVP: Brendan Doherty, Albion Ben Ames, Hilton Jeff Fischer, Elba James Kutter, Pembroke JJ Pereira, Brockport Noah Reger, Kendall Charles Sommer, Brockport |
MVP: Alexis Kurmis, Greece Arcadia
Craig Carlisle, East Rochester Jon Morasse, Greece Odyssey Shea Parrotta, East Rochester Dan VanNess, Wheatland-Chili Jennifer Zaroczynski, Greece Odyssey |
Rochester League 5 MVP: Andy Peng, Geneva Adrian Cowles, Geneva Walter Fedczuk, Newark Jackson Kyle, Wayne Alex Lee, Canandaigua Josh Prisco, Dundee |
Mike Cauvel, Geneva DeSales Kaiden Davis, Sodus Simon Gaston, Penn Yan Dan Mills, Red Jacket Reid Taylor, Victor |
Kristen Cummings, Marion Axel DeAngelis, North Rose-Wolcott Eric Hepler, Williamson Seth Prati, Waterloo Ben Ritz, Lyons |
Lauren Brown. Penfield Laura Dolan, Irondequoit on Moberg, Webster Thomas Justin Owen, Irondequoit Henry Thompson, Webster Schroeder |
Rochester League 9 MVP: Nate Simons, Fairport Denzel Cox, Wilson Garrett Lane, Gates Chili Naveen Maliakkal, Pittsford Mendon Marla Tyler, Pittsford Sutherland Andrew Yu, Pittsford Sutherland |
Rochester League 10 MVP: Paul Carlson, Bloomfield Colleen Bober, Honeoye Connor Callahan, Geneseo Nicole Eigbrett, Honeoye Jim Gillin, Livonia |
Buffalo League
1 MVP: Alex Holt, Williamsville East Jiyoon Kim, Williamsville East Steven Kraska, Bishop Timon Iris Liu, Williamsville South Meredith Stone, Nardin Sophie Wang, Williamsville North |
Buffalo League 2 MVP: Rich Lunghino, JFK Charlie Border, East Aurora Ben Gunn, Lancaster Kris Kielich, East Aurora Steve Staebell, Depew Brett Stotz, St. Francis |
Buffalo League
3 MVP: Beatrice Preti, Niagara Catholic Matt Dueringer, Lake Shore Brian Hurley, St. Joseph's Eli Kelley, Buffalo Arts Nick Kolesar, Orchard Park Chris Przespo, Iroquois Thomas Neumann, Holland |
Buffalo League 4 MVP: Luke Burkhart, Grand Island Alex Cousins, Canisius Alex Gundel, West Seneca West John Heck, West Seneca East Andy Lee, Cleveland Hill |
Buffalo
League 5 MVP: Chas Abdel-Nabi, Nichols School Ivan Bakin, City Honors Maria Lesinski, Cheektowaga Curtis Lofaro, Nichols School Josh Temple, Kenmore East |
Albany League 1 MVP: Dave Masterson, LaSalle Rachel Barnas, Albany Teresa Crasto, Bishop Maginn James Frauenberger, Coxsackie-Athens Tom Sica, Bishop Maginn Anthony Staccone, Schenectady |
Albany League 2 MVP: Maggie Chu, Bethlehem Hannah Brady, Rensselaer Connor Duffy, Bethlehem Josh Keyoskey, Waterford Charles Turner, Berne-Knox-Westerlo |
Albany League 3 MVP: Jimmy Bielli, Gloversville Matthias Maier, Broadalbin-Perth Colin McNamara, Amsterdam Anand Shah, Broadalbin-Perth Erik Whalen, Schalmont Cal Zaborowski, Mohonasen |
Albany League 3 MVP: Zagreb Mukerjee, Guilderland Andrew Ewing, Columbia Ben Federlin, Saratoga Springs Colleen Holroyd, Duanesburg Maeve Murray, Saratoga Springs Sarah Schlede, Watervliet Joe Tassarotti, Colonie |
Albany
League 5 MVP: Ben Murray, Troy Laura Colaneri, Tamarac Tyler Considine, Lansingburgh Cathy Crone, Troy Doug Gardner, Hoosick Falls Meghan Neff, Holy Names John Otruba, Hoosick Falls |
Syracuse League
1 MVP: Josh Alley, Jordan-Elbridge Ryan Badman, Jordan-Elbridge Matt St. Martin, Port Byron Carly Signor |
Syracuse League 2 MVP: Matthew Boban, Fayetteville-Manlius David Downing, Fowler Robbie Fredericks, Fayetteville-Manlius Meg Hourigan, Manlius-Pebble Hill Drew Rotunno, Christian Brothers |
Team
sportsmanship awards: Bishop Kearney, Spencerport, Elba, Mercy,
Geneva, Geneva DeSales, Marion, McQuaid, Fairport, Keshequa, LaSalle,
Rensselaer, Mayfield, Watervliet, Tamarac, Lew-Port, JFK, Niagara
Catholic, West Seneca West, Kenmore West, Southern Cayuga, Fowler |