2016-2017 MasterMinds All-stars
Click
here for past seasons
Albany
League 1 MVP: Brooke Martin, Galway Brayden Jeffords, Broadalbin-Perth Maggy Lambo, Mayfield Wyatt Madej, Amsterdam Nick Proietti, Amsterdam Jack Truckenmiller, Johnstown |
Albany
League 2 MVP: Jared Kinney, Waterford Mat Adler, Albany HS Joe Flynn, Watervliet Liam Giambetti, LaSalle David Powell, Albany HS Mike Pumiglia, CBA |
Albany
League 3 MVP: Ben Pacuk, Coxsackie-Athens Vincent Muniz, Bishop Maginn Aric Sanchez, Columbia Jonathan Sills, Columbia Will Smith, Schenectady Emily Spoor, Catholic Central |
Albany
League 4 MVP: Jacob Harris, Duanesburg Mike Bartlett, Bethlehem Trevor Martzloff, Schalmont Noah Nichols, Schalmont Rafi Nizam, Guilderland Alfonso Prieto, Bethlehem |
Albany
League 5 MVP: Oz McClamrock, Troy Andrew Bakker, Tamarac Michelle Ferraino, Berne-Knox-Westerlo Meghan McAlary, Holy Names Ioann Popov, Berlin Alex Pyle, Troy |
|
Buffalo
League 1 Co-MVP: Nate Thompson, Nichols Co-MVP: Liam Waters, Olmsted George Cameodeca-Schmitz, Lew-Port Bradley Castiglia, Nichols Ben Donaldson, Lew-Port Max Dudek, St. Joseph's Will McGonagle, Kenmore West |
Buffalo
League 2 MVP: Jake Toczek, Starpoint Nicole Caputi, Cardinal O'Hara Shannon Gilmartin, Cardinal O'Hara Rebecca Kirland, Cheektowaga Joe Oppee, Starpoint |
Buffalo
League 3 MVP: Eric Scalise, Grand Island Taylor Baker, Pioneer Abby Grabowski, Depew Jason Kubanek, Grand Island Jason Nicpon, Lancaster Alex Sass, Canisius |
Buffalo
League 4 MVP: Aeddon Cayea, Medina Cameron Carver, Amherst Aniruddha Nrusimha, Williamsville East Josh Ruda, Cleveland Hill Leander Ruhl, Williamsville North Ben Spencer, City Honors Adam Van Kerkhove, City Honors |
Buffalo League 5
MVP: Cameron Giancarlo, Iroquois Leeya Bundy, West Seneca West Lizzy Javor, East Aurora Grant Merkel, Orchard Park Becket Panfil, Lake Shore Dylan Walgate, West Seneca East |
|
Rochester League 1
MVP: Claire Janezic, Wilson Henry Berger, Brighton Rexford Johnson, University Prep Simon Lenoe, Brighton Kyle O'Connor, Churchville-Chili Lucas Santos, Northstar Chase Tyler, McQuaid |
MVP: Daniel Richardson, Hilton Sarron Bekele, Rush-Henrietta Nick Buonaugurio, Greece Arcadia Frieda Jones, School of the Arts JD Kroth, Gates Chili Sarah Rogerson, Greece Arcadia |
Rochester League 3 MVP: Eli Fox, Pembroke Jesse Beach, Holley Joseph Madejski, Albion Bridget Moyer, Brockport Kenny Price, Kendall Tyler Wood, Pembroke |
MVP: Eric Sotack, Greece Athena Rebecca Boy, East Rochester Kate Guigno, Mercy Brandon Krull, Wheatland-Chili Elizabeth Meisenzahl, Mercy Alex Ziebarth, East Rochester |
Rochester League 5 MVP: Stephen Fazio, Geneva Abbi Belliveau, Newark Calley Knapp, Dundee Ethan Koczent, Geneva Ian Krager, Red Jacket Joey Malach, Newark Olivia Spencer, Red Jacket |
MVP: Liam Peterson, Canandaigua Rook Allen, Williamson Gavin Buehler, Williamson Cole Curhma, North Rose-Wolcott Reagan Patrowicz, Canandaigua Emily Welch, Wayne |
MVP: Dylan Ingalls, Clyde-Savannah Victoria Greenfield, Waterloo Sarah Kitnzel, Marcus Whitman Ben Oswald, Marcus Whitman Zed Skinner, Sodus Christopher Vidler, Waterloo |
MVP: Alan Tu, Pittsford Sutherland Owen Arquette, Victor Mikayla Bird, Penfield Jon Lazeroff, Penfield Jeremy Nguyen, Pittsford Mendon Casey Schreck, Victor |
Rochester League 9 MVP: Mason Kelley, Fillmore Megan Hand, Genesee Valley Greg Mayo, Livonia Michael McDonald, Fillmore Koen Weaver, Keshequa |
Rochester League 10 MVP: Claudia Olson, Fairport Colin McKechney, Fairport Mitch Miller, Webster Thomas Michael Nguyen, Webster Schroeder Henry Stringer, Fairport |
Syracuse
League 1 MVP: Ethan Goldstein, Skaneateles Joe Benedict, Skaneateles Gregg Hawuczyk, Port Byron Austin Poticher, Jordan-Elbridge Diana Rudy, Cato-Meridian |
Syracuse
League 2 MVP: Nick Jerge, Manlius-Pebble Hill John Brusa, Solvay Maja Cannavo, Manlius-Pebble Hill Matt Graber, Christian Brothers Matthew Hasenwinkel, Fayetteville-Manlius |
Team sportsmanship awards
Gloversville, Burnt Hills-Ballston Lake, Schenectady,
Lansingburgh, Holy Names, Bishop Timon/St. Jude, Cardinal
O'Hara, Hutch Tech, Medina, West Seneca West, Bishop
Kearney, Spencerport, Pembroke, Greece Olympia, Penn Yan,
North Rose-Wolcott, Marcus Whitman, Irondequoit, Livonia,
Webster Schroeder, Southern Cayuga, Solvay |