2015-2016 MasterMinds All-stars
Click
here for past seasons
Albany
League 1 MVP: Brooke Martin, Galway Jordan Colley, Gloversville Adam Ferrari, Johnstown Brayden Jeffords, Broadalbin-Perth Lakshmi Kesari, Broadalbin-Perth Kelsey Veeder, Amsterdam Team Sportsmanship Award: Gloversville |
Albany
League 2 MVP: Liam Giombetti, LaSalle John Farrar, Waterford Chris Howard, LaSalle William Kelley, Albany HS Mike Pumiglia, Christian Brothers Team Sporsmanship Award: Waterford |
Albany
League 3 MVP: Benjamin Pacuk, Coxsackie-Athens Parth Bhide, Colubmia American Gaylord, Bishop Maginn Dan Gifferty, Columbia John Harlan, Schalmont Noah Nichols, Schalmont Will Smith, Schenectady Team Sportsmanship Award: Bishop Maginn |
Albany
League 4 MVP: Eric Wolfsberg, Bethlehem Angus Armstrong, Guilderland Michael Bartlett, Bethlehem Scott Davis, Greenville Jacob Harris, Duanesburg Ricky Noel, Burnt Hills-Ballston Lake Team Sportsmanship Award: Greenville |
Albany
League 5 Co-MVP: Oz McClamrock, Troy Co-MVP: Ioann Popov, Berlin Anthony Catricala, Tamarac Michelle Ferraino, Berne-Knox-Westerlo Julie McKeon, Holy Names Julian Schlemmer, Troy Emily Spoor, Catholic Central Team Sportsmanship Award: Troy |
|
Buffalo
League 1 MVP: Aeddon Cayea, Medina Gary Aquila, Cleveland Hill Joe Marra, Lewiston-Porter Tobias Prey, Pioneer Nate Thompson, Nichols School Team Sportsmanship Award: Pioneer |
Buffalo
League 2 MVP: Matt Berardi, St. Joseph's Jessica Chellino, Depew Abby Grabowski, Depew James Kubanek, Grand Island Jason Nicpon, Lancaster Mason Phibbs, Lancaster Alex Sass, Canisius Team Sportsmanship Award: Cheektowaga |
Buffalo
League 3 MVP: Matthew Fuzi, Kennore West Cameron Caputi, Cardinal O'Hara Zach Jabine, City Honors Sheldon Lewis II, Olmsted John Rusch, Kenmore East Hakeem Salem, City Honors Brandon Smith, Starpoint Team Sportsmanship Award: Cardinal O'Hara |
Buffalo
League 4 Co-MVP: Ananay Nrusimha, Williamsville East Co-MVP: Sarah Schwartz, Williamsville North David Fusani, Williamsville South Kristin Gorny, Mt. St. Mary Ben Lackner, Amherst Team Sportsmanship Award: Williasmville North |
Buffalo League 5
MVP: Ian Ferer, Orchard Park Max Chudy, Lake Shore Matt Dykes, Iroquois John Ennis, West Seneca West Jon Javor, East Aurora Grant Merkel, Orchard Park Team Sportsmanship Award: Orchard Park |
|
Rochester League 1
MVP: Charlie Oberst, Eastridge Jakarri Buckner, Bishop Kearney Jonathan Giesy, Northstar Christian Lucas Santos, Northstar Christian Team Sportsmanship Award: Northstar Christian |
MVP: Spencer Ressell, School of the Arts Jake Bird, Greece Arcadia Cassidy Eassa, Rush-Henrietta Dan Richardson, Hilton Sarah Rogerson, Greece Arcadia Team Sportsmanship Award: Hilton |
Rochester League 3 MVP: Kyle Thaine, Albion Eli Fox, Pembroke Joe Madejski, Albion Jeremy Robinson, Brockport Neil Singh, Brockport Team Sportsmanship Award: Albion |
MVP: Sarah Christner, Mercy Anthony Bacchetta, Aquinas Dawson Bathgate, East Rochester Aaron Clark, Wheatland-Chili Brian Le, Greece Olympia Victoria Reiter, Greece Odyssey Eric Sotack, Greece Athena Team Sportsmanship Award: East Rochester |
Rochester League 5 MVP: Corey Gardner, Newark Jeanette Jayne, Dundee Kaylee Parish, Penn Yan Walter Schaertl, Red Jacket Zach Shirley, Midlakes Team Sportsmanship Award: Red Jacket |
MVP: Liam Peterson, Canandaigua Rook Allen, Williamson Scott Glanzel, Wayne Carson Gresens, Wayne Jeffrey Ouimette, Canandaigua Zed Skinner, Sodus Teasm Sportsmanship Award: North Rose-Wolcott |
MVP: Liam Schmitt, Geneva Sarah Kintzel, Marcus Whitman Hannah Knifley, Geneva Allison Lamb, Geneva Ben Oswald, Marcus Whitman Andrew Schuyler, Lyons Christopher Vidler, Waterloo Team Sportsmanship Award: Lyons |
MVP: Jake Kinney, Pittsford Sutherland Ryan Bellinger, Victor Kyle Bensink, Victor Sean Maher, Fairport Neville Maliakkal, Pittsford Mendon Ethan Smith, Irondequoit Alan Tu, Pittsford Sutherland Team Sportsmanship Award: Fairport |
Rochester League 9 MVP: Mason Kelley, Fillmore Rachael Bugman, Keshequa Nolan Coble, Genesee Valley Greg Mayo, Livonia Alex Rowley, Honeoye Noah VanStralen, Bloomfield Team Sportsmanship Award: Keshequa |
Rochester League 10 MVP: David Kilbridge, Brighton Claire Janezic, Wilson Rexford Johnson, University Prep Simon Lenoe, Brighton Michael Nguyen, Webster Schroeder Cosmo Viola, McQuaid Toby Youngman, Penfield Team Sportsmanship Award: University Prep |
Syracuse
League 1 MVP: Evan Bille, Skaneateles Brendan Bourque, Jordan-Elbridge Ethan Goldstein, Skaneateles Monica Groth, Southern Cayuga Diana Rudy, Cato-Meridian Team Sportsmanship Award: Cato-Meridian |
Syracuse
League 2 MVP: Jack Toole, Christian Brothers Matthew Hasenwinkel, Fayetteville-Manlius Nick Jerge, Manlius-Pebble Hill Joe Miczan, Solvay Carson Palmer, East Syracuse-Minoa Team Sportsmanship Award: East Syracuse-Minoa |
Team sportsmanship awards
Gloversville, Waterford, Bishop Maginn, Greenville, Troy,
Pioneer, Cheektowaga, Cardinal O'Hara, Williamsville
North, Orchard Park, Northstar Christian, Hilton, Albion,
East Rochester, Red Jacket, North Rose-Wolcott, Lyons,
Fairport, Keshequa, University Prep, Cato-Meridian, East
Syracuse-Minoa |